1400/03/28  
 
چهارشنبه, ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۶:۴۳ ۱۰۲
چچ
بهره برداری از ۳ واحد فرآوری طلای خراسان جنوبی تا پایان 1400

بهره برداری از ۳ واحد فرآوری طلای خراسان جنوبی تا پایان 1400

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: ۳ واحد فرآوری و استحصال طلای استان در سالجاری به بهره برداری می رسد.

به گزارششاتا؛ عباس جرجانی با بیان این مطلب در اولین جلسه شورای معادن استان گفت: با توجه به ذخایر و عیار مناسب معادن طلای استان ایجاد واحدهای فرآوری طلا در جوار این معادن ضروری بود که هر سه طرح در این خصوص پیشرفت مناسبی را دارند.

جرجانی ادامه داد: در یکی از این واحدها ماشین آلات کاملا نصب و تولید آزمایشی محصول انجام شده و با توجه به نمونه گیری محصول، این واحد به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: در یکی دیگر از این سه طرح استحصال طلا، ماشین الات وارد سایت شده و آماده برای نصب است و در واحد دیگر نیز بخشی از ماشین الات در حال نصب و بخشی در حال انتقال به سایت است.

دبیر شورای معادن استان با اشاره به ظرفیت مناسب ایجاد شده در این بخش افزود: با راه اندازی سه واحد فرآوری طلا در جوار معادن قطعا ارزش افزوده و اشتغال مناسبی برای استان و شهرستان های خوسف و نهبندان ایجاد خواهد شد.

جرجانی با اشاره به پیگیری برای ایجاد شهرک تخصصی طلا با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در استان بیان کرد: مجموعه سازمان برای ایجاد شاخه های پایین دستی واحدهای فرآوری طلا برای تبدیل شمش به محصولاتی با ارزش افزوده بالاتر برای جلوگیری از خروج شمش طلا از استان نهایت تلاش خود را خواهد کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی تاکید کرد: پیگیری ها و حمایت های لازم برای راه اندازی این واحدها از سوی دستگاه های اجرایی ذیربط در استان صورت گرفته و حمایت‌ها در این مسیر کماکان ادامه خواهد داشت.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.9316581090291
Query time: 2.2131737073263