1400/08/05  
 
شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۴۱ ۱۸۶
چچ
لغو ممنوعیت ثبت مواد معدنی، ویژه گروه‌های یک و دو

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه خبر داد:

لغو ممنوعیت ثبت مواد معدنی، ویژه گروه‌های یک و دو

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه از لغو ممنوعیت ثبت مواد معدنی گروه‌های یک و دو خبر داد.

به گزارش شاتا، رسول اسکندری مواد معدنی گروه یک و دو را شامل شن، ماسه، خاک رس و سنگ‌های لاشه ساختمانی عنوان کرد و گفت: لغو ممنوعیت با توجه به درخواست متعدد معدن داران و نیاز منطقه برای انجام طرح‌های ساخت‌وساز صورت گرفت.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه افزود: ثبت مواد معدنی گروه‌های یک و دو از سال ۹۸ ممنوع شد و هم‌اکنون بر اساس رأی شورای عالی معادن کشور، فعالان بخش معدن می‌توانند نسبت به ثبت درخواست مواد معدنی (یک و دو) در سامانه کاداستر اقدام کنند.

وی گفت: مهم‌ترین راهبرد بخش معدن استان فعال‌سازی معادن راکد است که با توجه به ابلاغیه وزیر صمت در سال گذشته ۱۰ فقره پروانه بهره‌برداری معدن، گواهی کشف و پروانه اکتشاف به مزایده گذاشته شد.

اسکندری افزود: مقدمات برگزاری مزایده ۹۰ فقره معدن دیگر انجام‌شده است که احتمالاً اواخر اردیبهشت‌ ماه امسال به‌صورت سراسری اطلاع‌رسانی می‌شود.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: ۳۵۰ محدوده درخواستی بلوکه‌شده استان اسفندماه سال گذشته در بخش رزرو آزادسازی سامانه کاداستر قرار گرفت اما به دلیل مشکلات فنی به زمان بعد موکول شده است.

وی با اشاره به پیگیری‌های انجام‌شده برای تسریع در آزادسازی این محدوده‌ها گفت: آزادسازی این محدوده‌ها نیز به‌ صورت سراسری اعلام خواهد شد.

اسکندری افزود: سال گذشته ۲۰ واحد معدنی راکد با اشتغال بالغ‌ بر ۱۵۰ نفر فعال شد و امسال نیز فعال‌سازی ۱۳ واحد معدنی در برنامه فعال‌سازی این سازمان قرار دارد.

وی گفت: با توجه به نام‌گذاری امسال به‌عنوان سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها انتظار می‌رود دستگاه‌های مرتبط با حوزه معدن تعامل بیشتری داشته باشند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.1401360829671
Query time: 1.4073470433553