1400/07/05  
 
یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۳۶ ۱۷۰
چچ
تحقق 420 درصدی هدفگذاری صادرات در استان سمنان

رئیس سازمان صمت سمنان خبر داد:

تحقق 420 درصدی هدفگذاری صادرات در استان سمنان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از تحقق 420 درصدی هدف گذاری صادرات در استان طی سال گذشته خبر داد و گفت: صادرات کالا از گمرک استان نسبت به مدت مشابه آن در سال 98، از نظر ارزش 34 درصد رشد را نشان می دهد.

به گزارش شاتا، علی تشنه دل با اعلام این خبر گفت: میزان هدف گذاری انجام شده از سوی سازمان توسعه تجارت ایران برای ارزش صادرات کالاها به پانزده کشور همسایه در استان، 79 میلیون دلار بوده است که با نگاهی به عملکرد صادرات استان در سال گذشته ، شاهد تحقق 420 درصدی این هدفگذاری در استان هستیم.

رئیس سازمان صمت استان سمنان در ادامه افزود: طی یکسال گذشته بیش از 258 هزار تن کالا به ارزش حدود 332 میلیون دلار از گمرک استان صادر شده است که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال 98، از نظر ارزش 34 درصد رشد را نشان می دهد.

وی تصریح کرد: این میزان صادرات توسط 93 شرکت در استان صورت گرفته است که متوسط ارزش دلاری هرتن کالای صادراتی در استان هزار و 248 دلار است که نسبت به مدت مشابه آن در سال 98 دارای رشد 40 درصدی است.

تشنه‌ دل ادامه داد: طی این مدت کالاهای از قبیل شمش سرب تصفیه شده، سود سوزآور، کربنات دی سدیم، محصولات یکبار مصرف، هیدروکربن سبک، کابل، سیلیسیوم، کولر آبی، پودر لباس شویی، قطعات و اجزا از آهن و فولاد، کرک و پشم حلاجی شده، سیمان، کاشی و سرامیک، شیرینی و شکلات و غیره به 49 کشور جهان مانند عراق، ترکیه، هند، ارمنستان، هنگ کنگ، ازبکستان، ترکمنستان، افغانستان، امارات متحده عربی، اندونزی، اکراین، ویتنام، آذربایجان و غیره صادر شده است.

وی در بخش دیگر صحبت‌های خود اظهار داشت: در یکسال گذشته در حدود 16 هزارتن کالا به ارزش حدود 66 میلیون دلار به استان وارد شده است که عمده کالاهای وارداتی شامل اجزا و قطعات ماشین و دستگاه های برقی، ماشین آلات نانوایی و شیرینی پزی، کائوچوی اتیلن، ماشین آلات و دستگاه های تهیه لبنیات، پنبه حلاجی نشده یا شانه نزده، اجزا قطعات ترانسفور ماتورها، پروپیلن، القا کننده ها و مبدلهای استاتیک برقی، تنظیم کننده ولتاژ، روغن ترانسفورماتور و غیره است.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه متوسط ارزش دلاری هرتن کالای وارداتی در استان چهار هزار و 200 دلار می باشد اذعان کرد: این مقدار کالاهای وارداتی از 20 کشور جهان از قبیل کشورهای ترکیه، چین، ازبکستان، ایتالیا، آلمان، بلژیک، هلند، امارات متحده عربی و غیره به گمرک استان وارد می شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.2239020665487
Query time: 1.4811573028564