1400/05/06  
 
دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۲۷ ۱۵۲
چچ
احیا، ۴۷ واحد صنعتی غیر فعال با ایجاد اشتغال ۲۴۹ نفر در سال ۹۹/ بهره برداری از ۱۰۵ طرح صنعتی و معدنی

رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان خبر داد:

احیا، ۴۷ واحد صنعتی غیر فعال با ایجاد اشتغال ۲۴۹ نفر در سال ۹۹/ بهره برداری از ۱۰۵ طرح صنعتی و معدنی

رئیس سازمان صمت استان سیستان و بلوچستان در جلسه شورای اداری این استان با اشاره به احیاء 47 واحد صنعتی غیرفعال استان و ایجاد اشتغال 249 نفر، گفت: انجام فراخوان سرمایه گذاری توسط وزارت صمت و بهره برداری از ۱۰۵ طرح صنعتی و معدنی با ایجاد اشتغال جهت یک هزار و ۳۸۰ نفر با سرمایه گذاری ۴هزار ۳۰۰ میلیارد ریال نیز در سال گذشته انجام شده است .

به گزارش شاتا، داود شهرکی در اولین جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان در سال 1400، گفت: با برنامه ریزی های انجام شده و حمایت‌های استاندار و همگرایی و همراهی دستگاه‌های مرتبط و بانک‌های عامل با بخش تولید و تجارت در سطح استان در سال گذشته فعالیت‌های بسیار خوبی در بخش‌های رونق و مانع زدایی از تولید و تسهیل مراودات تجاری و شناسایی محدوده‌های معدنی شاخص از جمله طلا ، مس و... انجام پذیرفت که در سال جاری نتایج حاصله این اقدامات قابل لمس خواهد بود .

رئیس سازمان صمت استان ادامه داد : در سال ۹۹، با توجه به شیوع ویروس کرونا در استان برای اولین بار بیش از ۲۶۴ هزار عدد ماسک تنفسی ۳ لایه و بالغ بر ۱۵ هزار عددلباس، شیلد و گان لمینت شده تولید شده است .

شهرکی درادامه خاطرنشان کرد: در سال گذشته به جهت تنظیم بازار و جلوگیری از کمبود کالاهای اساسی ، اقلام مورد نیاز مردم از جمله مرغ منجمد ، روغن ، شکر و ... در سطح شهرستانهای استان بر اساس سرانه جمعیتی توزیع گردید که با توجه به اینکه ما استانی مصرف کننده هستیم این اقدام بسیار مهم و قابل توجه می باشد .

وی ادامه داد: بهره برداری از واحد رسیدگی کارخانه بافت بلوچ با سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال ۱۲۰ نفر ، احیا، تعداد ۴۷ واحد صنعتی غیر فعال با ایجاد اشتغال ۲۴۹ نفر و پرداخت تسهیلات به یک هزار و ۷۶۰ واحد صنعتی و معدنی( در قالب بندالف تبصره ۱۸ ، عشایری ، روستایی و ...) در استان شامل تسهیلات ایجادی و سرمایه در گردش به مبلغ ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال را می توان از اقدامات قابل توجه در بخش جهش و رونق تولید در سال گذشته عنوان نمود .

رئیس سازمان صمت استان افزود : تعیین تکلیف نحوه اجرای طرح لاستیک بعد از ۶ سال از زمان تصویب و انجام فراخوان سرمایه گذاری توسط وزارت صمت و بهره برداری از ۱۰۵ طرح صنعتی و معدنی با ایجاد اشتغال جهت یک هزار و ۳۸۰ نفر با سرمایه گذاری ۴هزار ۳۰۰ میلیارد ریال نیز در سال گذشته انجام شده است .

این مقام مسئول در پایان اعلام داشت: عملیات اجرائی طرح منیزیت و تولید جرم های نسوز با سرمایه گذاری یک هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۹ ، صورت پذیرفته است .

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.2849726676941
Query time: 1.5901284217834