1400/07/05  
 
سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۳۲ ۱۹۱
چچ
اجرای طرح تام برای تامین مالی واحدها و پروژه‌های دارای اولویت بخش صنعت و معدن سمنان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان خبر داد:

اجرای طرح تام برای تامین مالی واحدها و پروژه‌های دارای اولویت بخش صنعت و معدن سمنان

رئیس سازمان صمت استان سمنان با اشاره به اجرای طرح تام برای تامین مالی واحدها و پروژه‌های دارای اولویت بخش صنعت و معدن سمنان گفت: سهمیه اختصاص یافته به استان در حدود ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است.

به گزارش شاتا، علی تشنه دل در دویست و هشتاد و پنجمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با اعلام این خبر گفت: این طرح در راستای انعقاد تفاهم نامه سه جانبه همکاری بین معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک صنعت و معدن و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ( ایمیدرو ) به اجرا در آمده است.

رئیس سازمان صمت سمنان اضافه کرد: فعالان عرصه صنعت، معدن و تجارت استان می‌توانند به منظور استفاده از طرح تام به سامانه https://www.behinyab.ir مراجعه کنند.
وی افزود: این تسهیلات برای تامین مالی واحدها و طرح‌های دارای اولویت بخش صنعت، معدن و تجارت وبرای مواردی همچون فعال کردن ظرفیت‌های خالی محصولات صنعتی منتخب و اجرای هرچه بیشتر نهضت ساخت داخل در استان پرداخت می‌شود و سهمیه اختصاص یافته به استان در حدود ۹۵۰۰ میلیارد ریال می باشد.
تشنه دل یادآور شد: فعال سازی واحدهای راکد، تکمیل طرح‌های نیمه تمام، پیشران و گلوگاهی، توسعه صادرات غیر نفتی، احیا، فعالسازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، طرح‌های فناورانه و تامین مالی اصناف در سطح استان از دیگر مواردی است که تسهیلات لازم به آنها پرداخت می‌شود.
دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره به دیگر دستور کار این جلسه ادامه داد: در این جلسه مشکلات بانکی، مالیاتی و زیربنایی سه واحد تولیدی استان و برنامه احیا و ساماندهی مالی دو واحد صنعتی در خصوص تقسیط ۶۰ ماهه بدهی مالیاتی مورد بررسی قرار گرفت و با پرداخت تسهیلات به ارزش ۱۴۸۵ میلیارد ریال به شش واحد تولیدی استان موافقت شد.
وی با اشاره به تحلیل فراوانی مصوبات قبلی کارگروه افزود: تا کنون مشکلات حدود ۱۲۵۰ واحد تولیدی استان مورد بررسی قرار گرفته که در جهت رفع موانع موجود ، ۲۶۸۰ مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است و ۷۵ درصد مصوبات اجرایی شده است.
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.436784585317
Query time: 2.573391755422