1400/08/03  
 
جمعه, ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۵:۳۲ ۱۴۰
چچ
ایجاد هارمونی در صادرات برای رسیدن به روند موفقیت/ ضرورت بازتعریف مفاهیم مرتبط با حوزه اقتصاد برای توسعه

نایب رئیس اتحادیه صادرکنندگان خشکبار ایران تأکید کرد:

ایجاد هارمونی در صادرات برای رسیدن به روند موفقیت/ ضرورت بازتعریف مفاهیم مرتبط با حوزه اقتصاد برای توسعه

نایب رئیس اتحادیه صادرکنندگان خشکبار ایران بر ایجاد هارمونی در صادرات برای رسیدن به روند موفقیت در این حوزه تاکید کرد.

به ‌گزارش شاتا، احمدرضا فرشچیان در نشست هم اندیشی برنامه‌های توسعه صادرات کشور که با حضور وزیر صمت، نمایندگان مجلس و بخش خصوصی برگزار شد با بیان این مطلب، افزود: مشکلات کشور باید ریشه‌ای مورد واکاوی قرارگیرد، یکی از مشکلات بخشنامه های خلق الساعه بوده است که تاثیرات منفی بر روند کار فعالان اقتصادی گذاشته است.

ضرورت بازتعریف مفاهیم مرتبط با حوزه اقتصاد

وی با تاکید بر ضرورت تعریف و بازنگری مفاهیم مرتبط با حوزه اقتصاد، بیان کرد: تعریف مشخصی از صادرات باید ارائه شود و اینکه هدف و مقصود ما از صادرات چیست.

نایب رئیس اتحادیه صادرکنندگان خشکبار ایران ادامه داد: در تدوین این هدف، الگوی کشورهای موفق باید مد نظر واقع گردد و از مدلهای استفاده شده توسط آنها الگو برداری گردد.

فرشچیان همچنین تصریح کرد: در این زمینه بهینه سازی تولید، حمل و نقل، کاهش هزینه های تجارت الکترونیک و حتی روابط با کشورهای دیگر باید مورد بررسی قرار گیرد و موقعیت ها و توقعات شناسایی گردد.

وی اضافه کرد: همچنین بخشنامه‌های ابلاغ شده در این حوزه که بر زمین مانده است باید اجرا شود تا تولید و صادرات حرکت خودش را به خوبی ادامه دهد.

گفتنی است در این نشست با حضور وزیر صمت، نمایندگان مجلس، تشکلها و انجمنها و فعالان اقتصادی برنامه‌های توسعه صادرات کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.2320300738017
Query time: 1.567951520284