1400/05/11  
 
سه شنبه, ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۵۴ ۱۱۵
چچ
اشتغالزایی بیش از 118 هزار توسط واحد های صنفی استان سیستان و بلوچستان

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت سیستان و بلوچستان:

اشتغالزایی بیش از 118 هزار توسط واحد های صنفی استان سیستان و بلوچستان

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت سیستان و بلوچستان با اشاره به سهم ۱.۶۳ درصدی ایم استان از اصناف کل کشور گفت: آمار اشتغال ایجادشده توسط واحد های صنفی در سطح استان 118,510 نفر می‌باشد .

به گزارش شاتا، محمد رفیع سلطانزاده گفت: تعداد واحدهای صنفی استان سیستان وبلوچستان که دارای پروانه کسب از اتحادیه های مرتبط دریافت نموده اند بالغ بر 47 هزار و چهارصد واحد صنفی است که این ظرفیت 1.63 درصد اصناف کل کشور می‌باشد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت سیستان و بلوچستان افرود: این واحد های صنفی در رسته های تولیدی، خدمات فنی و توزیعی، خدماتی که درقالب 9 اتاق اصناف و 162 اتحادیه صنفی در هزار و 750 رسته صنفی مشغول به فعالیت هستند.

سلطانزاده خاطر نشان کرد: آمار اشتغال ایجادشده توسط واحد های صنفی سطح استان 118,510 نفر میباشد .

وی با اشاره به نظارت‌های مستمر بر این واحدهای صنفی ادامه داد: سازمان صنعت،معدن و تجارت در 23 شهرستان استان دارای ادارات و نمایندگی های ثبت شده در سایت ایرانیان اصناف می باشد که ناظر برفعالیت اصناف وسازمانهای صنفی هستند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت سیستان و بلوچستان در پایان ضمن تاکید بر پیگیری های بعمل آمده بمنظور ساماندهای صنوف در شهرستان‌های فاقد اتحادیه صنفی و جدیدالتاسیس از جمله سرباز-میرجاوه-دلگان دشتیاری و... افزود: با توجه به داشتن حد نصاب مقرر در قانون نظام صنفی ازحیث تعداد صنوف دارای پروانه کسب ثبت شده در سایت ایرانیان اصناف، فرایند برگزاری انتخابات و تشکیل اتحادیه در دستور کار سازمان قرار دارد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.2846919695536
Query time: 1.5577742258708