1400/08/03  
 
دوشنبه, ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ۱۲۹
چچ
توزیع بیش از 2 هزار و 500 تُن کالای اساسی در استان سمنان

توزیع بیش از 2 هزار و 500 تُن کالای اساسی در استان سمنان

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از اختصاص بیش از 2 هزار و 500 تن کالاهای اساسی در این استان طی خرداد ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش شاتا، حمیدرضا مداح با اعلام این خبر گفت: در خرداد ماه سال جاری و به منظور تنظیم و مدیریت بازار در سطح عرضه ،2 هزار و 750 تُن انواع کالاهای اساسی شامل شکر سفید ، روغن و برنج توسط شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران به استان سمنان اختصاص یافته است که در فروشگاه های عرضه مواد غذایی در سطح استان توزیع می شود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به اقلام مشمول این طرح ، تصریح کرد: در این طرح ، 270 تُن شکر سهم خانوار، بمنظور مصرف مشتریان عمومی، صنوف توزیعی، فروشگاه های زنجیره ای، تعاونی ها، فروشگاه ها و غرف میادین تره بار و یک هزار و 50 تُن شکر سفید سهم صنوف و صنایع با نوع مصرف صنوف تولیدی ، واحدهای تولیدی و صنایع غذایی و کارخانجات قند و شکر به استان سمنان اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: در این طرح همچنین 500 تُن روغن مایع خوراکی سهم خانوار اختصاص داده شده است که از سوی شرکت های مباشر تامین در سطح استان عرضه خواهد شد.

حمیدرضا مداح اظهار داشت: 550 تُن برنج هندی و 200 تُن برنج تایلندی از دیگر کالاهای اساسی است که با قیمت مصوب در سطح بازار عرضه خواهد شد ضمن اینکه گوشت مرغ گرم نیز بر اساس نیاز مصرفی استان روزانه در سطح استان توزیع می شود.

وی افزود: شبکه توزیع اقلام مذکور با اولویت سازمان میادین میوه و تره بار، فروشگاه های زنجیره ای، تعاونی های مصرف و توزیعی و شبکه های توزیع منتخب صنفی خواهد بود و گشت های مشترک بازرسی در خصوص نظارت لازم برای عرضه اقلام در شبکه و رعایت قیمتهای مصوب با مشارکت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ، انجمن حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، اداره تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و بازرسی صنوف انجام خواهد گرفت.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.1904039382935
Query time: 1.4918766021729