1400/05/06  
 
دوشنبه, ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۲۴ ۱۴۷
چچ
افزایش ۲۹۵ درصدی سرمایه گذاری در طرح‌های صنعتی ایلام

مقایسه یکساله 99 نسبت به سال 98 نشان می دهد :

افزایش ۲۹۵ درصدی سرمایه گذاری در طرح‌های صنعتی ایلام

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: میزان سرمایه گذاری طرح‌های صنعتی در این استان طی سال گذشته(1399) ۲۹۵ درصد نسبت به سال ماقبل آن(1398) رشد یافته است.

به گزارش شاتا، رضا محمدرحیمی افزود: سرمایه گذاری انجام شده در بخش صنعت استان سال گذشته ۱۱ هزار و ۹۵۲ میلیارد تومان بود که این رقم در مقایسه با مدت مشابه آن در سال ۹۸ حدود ۲۹۵ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه استان ایلام در بخش سرمایه گذاری حوزه صنعت سال گذشته موفق به کسب رتبه چهارم کشور شده است، افزود: در بخش صدور پروانه های بهره برداری حوزه صنعت که در واقع می توان همان سرمایه گذاری های تحقق یافته دانست طی سال گذشته، ۵۰ فقره پروانه بهره برداری برای واحدهای تولیدی استان صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام با اشاره به رشد ۷۷ درصدی اشتغال در بخش صنعت یادآور شد: سال گذشته با صدور پروانه های بهره برداری جدید در بخش صنعت استان زمینه اشتغال ۵۶۳ نفر در صنایع استان فراهم شده است.

محمدرحیمی تاکید کرد: همچنین در این مدت( سال گذشته) ۲۵ واحد صنعتی و تولیدی در استان به چرخه تولید بازگشته اند.

وی اضافه کرد: طی سال جاری نیز با توجه به شعار سال یعنی «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها» درگام اول کتابچه مرتبط با شعار سال طراحی و چاپ شده و در ادامه مسیر نیز واحدهایی که راکد هستند به چرخه تولید بازگشت داده می‌شوند

وی با اشاره به راه اندازی مرکز فوریت های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری گفت: در این مرکز مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری در بخش تامین مواد اولیه، صدور مجوزها یا موانع ناشی از تداخل قوانین و مقررات که منجر به عدم تحقق اهداف مورد نظر تولیدکنندگان شده است، بررسی و مرتفع می گردد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.3592885335286
Query time: 3.6632129351298