1400/05/11  
 
دوشنبه, ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۲۸ ۱۰۹
چچ
تشکیل پرونده نود و سه میلیارد ریالی قاچاق کالا در استان مرکزی

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت استان مرکزی:

تشکیل پرونده نود و سه میلیارد ریالی قاچاق کالا در استان مرکزی

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت استان مرکزی گفت : در اردیبهشت ماه سال جاری پرونده تخلفی به میزان 93 میلیارد ریال جهت سه متخلف در حوزه قاچاق تشکیل شد.

به گزارش شاتا، محمد جواد قربانیان با اعلام این خبر گفت: در راستای بازرسی و نظارت بر انبارها و مراکز نگهداری کالا در اردیبهشت ماه سال جاری از 683 انبار و مراکز نگهداری بازرسی و 3 پرونده تخلف تشکیل شد.

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت استان مرکزی درادامه افزود: براساس تبصره 4 ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سه واحد انبار و مرکز نگهداری کالا در سامانه جامع انبارها ثبت نکرده بودند و از این سه انبار مقادیر قابل توجهی سیگار و لاستیک کشف و ضبط شد و براساس ماده فوق الذکر پرونده ای به میزان نود و سه میلیارد ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

قربانیان همچنین در خصوص مشارکت‌های مردمی گفت: طی اردیبهشت ماه سال‌جاری 571 فقره گزارش و شکایت مردمی پیرامون کالا و خدمات از طریق ستاد خبری مستقر در سازمان‌ صنعت، معدن و تجارت استان و شهرستانهای تابعه اخذ گردیده است که همگی قابل پیگیری بود‌ه‌اند.

وی در خاتمه افزود: از این تعداد شکایات، 518 فقره (91%) مربوط به کالا و 53 فقره (9%) مربوط به خدمات بوده و بیشترین شکایت‌های واصله مربوط به نان، روغن خوراکی، میوه و سبزی، شیرینی و خواربار می باشد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.173979918162
Query time: 1.4861645698547