1400/05/06  
 
چهارشنبه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۱۷ ۱۲۷
چچ
اقلام 4 گروه کالایی شناسه دار می شوند

معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت سمنان:

اقلام 4 گروه کالایی شناسه دار می شوند

معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از اجباری شدن شناسه رهگیری کالا برای 4 گروه کالایی در کشور خبر داد.

به گزارش شاتا، مهدی یحیایی با اعلام این خبر گفت: با هدف اجرای ماده 7 آئین نامه اجرایی ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و آئین نامه‌های اجرایی مرتبط ، دریافت شناسه رهگیری کالا برای 4 گروه کالایی اجباری و ضروری شده است.

معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان در ادامه تصریح کرد: 4 گروه کالایی لوازم خانگی ، لوازم یدکی ، نساجی و پوشاک و مواد دخانی شامل این طرح می شوند و کلیه واردکنندگان و تولید کنندگان کالای مورد نظر موظف هستند برای ورود کالا به زنجیره تجاری کشور متناسب با مجوز فعالیت خود در سامانه جامع تجارت نسبت به اخذ و نصب شناسه رهگیری کالا اقدام نمایند.

یحیایی همچنین اضافه کرد: این شناسه رهگیری یک کد سیزده رقمی مبتنی بر شناسنامه کالا می باشد و به منظور منحصر به فرد نمودن هر واحد کالا به کلیه کالاهای دارای بسته بندی با ابعاد مشخص اختصاص می یابد و ماهیت ، مالکیت و موقعیت کالا در هر نقطه از زنجیره تامین مبتنی بر این شناسه قابل استعلام و رهگیری است.

وی با بیان اینکه این کد رهگیری در قالب یک رمزینه بر روی کالای مزبور نصب یا درج می شود گفت: اگر کد 13 رقمی با شماره 290 آغاز شود کالا داخلی و اگر با شماره 280 آغاز شود کالا وارداتی می باشد و از طریق کد #7777*4* و یا سامانه تجارت آسان قسمت شناسه کالا قابل رهگیری می باشد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.7728385925293
Query time: 2.0827871958415