1400/05/11  
 
چهارشنبه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۰۱ ۱۴۵
چچ
720 میلیارد ریال برای احیای واحدهای صنعتی راکد درقم پرداخت شد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم:

720 میلیارد ریال برای احیای واحدهای صنعتی راکد درقم پرداخت شد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۶ واحد راکد صنعتی با اشتغال ۶۸ تن و سرمایه گذاری 720 میلیارد ریال احیاء و به مدار تولید و اقتصاد برگشته که برای تامین سرمایه در گردش این واحدها ۲۵ میلیارد تومان اعتبار به آنها پرداخت شده‌است.

به گزارش شاتا، محمود سیجانی در حاشیه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید افزود: تکمیل زنجیره تولید و احیای واحدهای راکد صنعتی از اهداف مهم اقتصادی استان طی سال‌جاری است و طبق برنامه ریزی های انجام شده امسال ۳۸ واکد راکد صنعتی به مدار تولید باز خواهد گشت.

وی اضافه کرد: طبق برنامه ریزی های استانی ۱۵۰ پروژه نیمه تمام صنعتی در این استان احیا خواهد شد که اولویت در این امر واحدهای نیمه کاره با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد است.

به گفته رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت قم ، تملک و خرید واحدهای راکد صنعتی از اولویت های جدید استان در مبحث سرمایه گذاری است تا بهره وری سرمایه در استان در روند مطلوب تری دنبال شود.

سیجانی ادامه داد: برای استفاده از ظرفیت خالی واحدهای صنعتی موجود، گواهی تولید بدون کارخانه به تجار، بازرگانان و بازاریاب های بین المللی صادر می شود تا بهره وری سرمایه در قم بیش از همیشه به سمت مطلوبیت در حرکت باشد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم اظهار داشت: داخلی سازی صنایع برای خنثی سازی تحریم های خارجی یکی دیگر از سیاست های مهم اقتصادی استان قم است و تاکنون این استان اقدامات قابل ارزنده ای در این مبحث انجام داده و برخی از تولیدات بومی قم امروز به کشورهای دیگر صادر می شود.

بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی در قم فعال است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.0245059331258
Query time: 1.3565281232198