1400/08/03  
 
یکشنبه, ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۲۵ ۱۲۹
چچ
موافقت اصولی با ساخت دومین لاگون در پتروشیمی لردگان

موافقت اصولی با ساخت دومین لاگون در پتروشیمی لردگان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری ضمن اشاره به صدور موافقت اصولی برای ساخت دومین لاگون در پتروشیمی لردگان گفت: با صدور این موافقت اصولی پس از اخذ زمین ساخت دومین حوضچه پساب (لاگون) در پتروشیمی آغاز می‌شود.

به گزارش شاتا، سجاد رستمی با اعلام خبر صدور موافقت اصولی برای ساخت دومین لاگون در پتروشیمی لردگان، گفت: حوضچه پساب دوم پتروشیمی با ظرفیت حدود ۳۰ هزار متر مکعب پیش بینی شده است که با اجرای این دو طرح، وضعیت پساب پتروشیمی لردگان بالاتر از استاندار قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان صمت استان چهار محال و بختیاری با اشاره به راه ندازی سیستم پایش آنلاین در پتروشیمی لردگان به همت محیط زیست استان تصریح کرد: هم اکنون پساب واحد صنعتی بصورت آنلاین پایش می‌شود و در اختیار محیط زیست قرار می‌گیرد و این واحد صنعتی جزء معدود پتروشیمی‌های کشور است که پساب آن بصورت آنلاین رصد می‌شود.

رستمی همچنین گفت: پتروشیمی لردگان یکی از بهترین و کم نظیرترین واحد‌های تصفیه خانه را در سطح پتروشیمی‌های کشور دارد و در راستای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی، کار احداث ۲۰ هکتار فضای سبز در شرکت و اطراف آن را در دست اجرا دارد که تاکنون ۱۴ هکتار فضای سبز آن ایجاد شده و مابقی آن هم انجام خواهد شد.

وی افزود: این شرکت در راستای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی، کاشت درخت بلوط و حمایت از آن را در برنامه‌های خود دارد و باتوجه به نزدیکی به منطقه‌ی حفاظت شده‌ی کوه دنا، موضوع حمایت از قوچ و بز کوهی را هم در برنامه‌های خود گنجانده است.

مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره شرکت پتروشیمی لردگان نیز گفت: واحد تصفیه‌ی پساب کنونی پتروشیمی لردگان شامل تصفیه پساب‌های روغنی، تصفیه‌ی پساب‌های آمونیاکی، پساب‌های انسانی، سوخت پساب‌های روغنی، استون بیسنای ۱۳ هزار متر مکعبی است که با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیون یورو راه اندازی شده بود. محسن محمودی افزود در حال حاضر تمام تصفیه خانه‌ها در مدار سرویس هستند و مشکل خاصی ندارند و علاوه بر این واحد‌هایی ساخته شده و در مدار سرویس طبق طراحی و علاوه بر واحد‌هایی افزون بر استاندارد‌های تعریف شده برای پتروشیمی لردگان؛ دو طرح بزرگ دیگر هم در دستور کار است.

محمودی افزود:براین اساس یک واحد ۷۰۰ هزار یورویی پساب خروجی را دوباره تصفیه و به مدار اولیه بازمی گرداند.
محسن محمودی این نوید را هم داد که این واحد صنعتی بزودی ایزو‌های محیط زیست و استاندارد‌های مربوط به محیط زیست و کیفیت را تا دو ماه آینده کسب می‌کند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.7332232793172
Query time: 1.97989320755