1400/08/05  
 
یکشنبه, ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ۱۴:۲۶ ۱۴۶
چچ
افزایش 267 درصدی وصول حقوق دولتی نسبت به سال 98 در استان آذربایجان غربی

افزایش 267 درصدی وصول حقوق دولتی نسبت به سال 98 در استان آذربایجان غربی

معاون معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: یک هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال طی سال گذشته حقوق دولتی از معادن فعال در استان وصول شد که رقمی بی سابقه است.

به گزارش شاتا، پریسا عابدپور معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان غربی گفت: یک هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال طی سال گذشته حقوق دولتی از معادن فعال در استان وصول شد که رقمی بی سابقه است این میزان نسبت به سال 1398 با 267 درصد افزایش روبرو بوده است که یک افزایش قابل توجه به شمار می‌رود.

معاون معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با اشاره به لزوم توجه به زیرساخت های حوزه معدن در استان اظهار کرد: این زیرساخت ها باید از طریق سازمان های مرتبط و همچنین شرکت های خدمات رسان ایجاد شود که در آن صورت شاهد شکوفایی بیش از پیش این حوزه خواهیم بود.

عابدپور ادامه داد: البته بسیاری از صاحبان معادن در استان، به سمت توسعه زیرساخت های منطقه خود رفته اند و به طور مثال مدیریت طلای زرشوران تکاب، در این منطقه علاوه بر زیرساخت سازی، احداث مدرسه، مسجد و ارائه خدمات مختلف را در دستور کار خود قرار داده است.

وی گفت: در حال حاضر ۵۰۴ معدن در آذربایجان غربی وجود دارد که ۳۲۸ معدن فعال است.

عابدپور اضافه کرد: سنگ، سیلیس، دولومیت، طلا، باریت، سنگ های ساختمانی، سنگ های تزیینی از جمله مهمترین سنگ های معدنی در حال استخراج از معادن آذربایجان غربی به شمار می روند.

معاون معدن و صنایع معدنی سازمان صمت آذربایجان غربی با اشاره به اتمام عملیات پهنه‌های معدنی شمال و جنوب استان اضافه کرد: اولویت‌های این ۲ پهنه اعلام شده و از پنج هزار کیلومترمربع، ۲۰۰ کیلومتر مربع به عنوان محدوده‌های اولویت در نظر گرفته شده است.

عابدپور اظهار کرد: علاوه بر آن، معادن دیگری در شمال و جنوب آذربایجان غربی فعال بوده که از جمله آنها سنگ‌های تزیینی در شمال استان و معدن طلای سردشت و باریت مهاباد در جنوب استان از جمله مهمترین‌ها به شمار می‌روند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 24.16274468104
Query time: 22.921231269836