1400/05/06  
 
سه شنبه, ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ۱۶:۵۹ ۷۰
چچ
نظارت بر نانوایی های ایلام تشدید می‌شود

رئیس سازمان صمت ایلام:

نظارت بر نانوایی های ایلام تشدید می‌شود

رئیس سازمان صمت استان ایلام از افزایش نظارت بر نانوایی های استان خبر داد.

به گزارش شاتا، رضا محمدرحیمی در نشست کارگروه گندم، آرد و نان استان اظهار داشت: بر اساس بررسی های انجام شده علاوه بر کاهش کیفیت نان، شاهد عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح نانوایی های استان هستیم که موجب به خطر افتادن سلامت شهروندان می شود.

وی اضافه کرد: بر اساس اعلام گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در نانوایی های استان در سطح بسیاری بالایی بود که این میزان اکنون به حدود ۶۰پرصد رسیده است و نیاز است با انجام بازدیدها نظارت بر آنها تشدید شود.

رئیس سازمان صمت استان ایلام همچنین از کیفیت پایین نان در استان به رغم وجود گندم مرغوب انتقاد کرد و گفت: متاسفانه در پخت نان به مدت زمان عمل آوری خمیر زیاد توجه نمی شود که همین مسأله علاوه بر کاهش کیفیت نان موجب افزایش میزان دور ریز آن نیز می شود.

محمدرحیمی گفت: افزایش میزان دور ریز نان باعث می شود خانواده ها برای تامین نان هزینه بیشتری بکنند و این امر موجب افزایش خرید نان و ضایعات نان می شود.

وی تعطیلی خودسرانه، استفاده از افزوده های غیر مجاز، کاهش وزن چانه، کاهش زمان کار و همچنین فروش غیر قانونی آرد را سایر تخلفات نانوایی ها برشمرد و گفت: باید نظارت بر نانوایی ها تشدید شود.

محمدرحیمی همچنین در خصوص دستور خروج گندم به منظور تامین نان استانهای دیگر نیز گفت: با توجه به وجود کارخانه های آرد در استان به منظور حمایت از اشتغال و درآمد زایی آنها نیاز است تا از خروج گندم جلوگیری و آرد برای این استانها صادر شود.

وی همچنین بر لزوم پیگیری به منظور حذف هزینه حمل از سیلو به کارخانجات استان از طریق مرکز نیز تاکید کرد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.089190642039
Query time: 1.3932164510091