1400/06/29  
 
چهارشنبه, ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۰۳ ۱۵۶
چچ
توسعه و گسترش همکاری‌های بین‌المللی صنایع کوچک و متوسط در بازارهای جهانی

در نشست مشترک معاونان وزارتخانه‌های امور خارجه و صمت تأکید شد:

توسعه و گسترش همکاری‌های بین‌المللی صنایع کوچک و متوسط در بازارهای جهانی

در نشست مشترک معاونان وزارتخانه‌های امور خارجه و صنعت، معدن و تجارت، بر توسعه و گسترش همکاری‌های بین‌المللی صنایع کوچک و متوسط تأکید شد.

به گزارش شاتا به نقل از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، در نشست مشترکی که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه برگزار شد، توسعه و گسترش همکاری‌های بین‌المللی صنایع کوچک و متوسط در بازارهای جهانی مورد بررسی و هم اندیشی قرار گرفت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست ضمن تبیین نقش صنایع کوچک و متوسط و شهرک‌های صنعتی در اقتصاد ملی، مجموعه اقدامات حمایتی و پشتیبانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از SMEها را تشریح کرد.

علی رسولیان بر لزوم تحکیم ارتباطات و هم افزایی بیشتر سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با وزارت امور خارجه برای حمایت‌ از حضور SMEها در بازارهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تأکید کرد.

وی در ادامه، شناسایی و تسهیل ارتباط سازمان‌های همتراز صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در کشور محل مأموریت، تسهیل عقد تفاهم نامه همکاری با آن سازمان‌ها و پیگیری و کمک به اجرایی کردن مفاد تفاهم نامه‌های قبلی، شناسایی فرصت‌های تجاری ـ صنعتی در کشور محل مأموریت و اعلام آن به این سازمان، شناسایی و ارائه فهرست نمایشگاه‌ها و رویدادهای تخصصی مهم برای SMEهای ایران در کشور محل مأموریت را از جمله انتظارات سازمان متبوع خود از وزارت امور خارجه اعلام کرد.

معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری موجود در شهرک‌های صنعتی و طرح‌های مطالعات امکان سنجی متقاضیان جذب سرمایه گذار خارجی (PFS) در نشست‌های سرمایه گذاری، معرفی و صدور خدمات فنی و مهندسی (مطالعه، مکان یابی، طراحی، احداث و بهره برداری از شهرک‌های صنعتی، انتقال تجربیات در حوزه توسعه صنایع کوچک و خوشه‌های کسب و کار) و کمک به هم افزایی برنامه‌های حمایتی طرفین برای ایجاد مراکز صنعتی و تجاری در کشورهای هدف، از دیگر انتظارات سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از وزارت امور خارجه در این نشست بود.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه نیز در این دیدار ضمن بیان رویکرد و آمادگی معاونت متبوع خود برای همکاری‌های مشترک با سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، اعلام کرد از هیچ تلاشی برای ارتقاء و حضور SMEها در بازارهای جهانی کوتاهی نخواهد شد.

سید رسول مهاجر حجازی با تشریح امکانات پورتال وزارت امور خارجه، از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خواست نسبت به معرفی این ظرفیت ارتباطی برای بهره‌مندی شرکت‌های کوچک و متوسط از اطلاعات رویدادهای جهانی مرتبط با فعالیت‌های اقتصادی و فرصت‌های سرمایه گذاری و همکاری‌های مشترک با دنیا اقدام شود.

وی در ادامه بر آمادگی معاونت دیپلماسی اقتصادی برای درج پروفایل انگلیسی شرکت‌های کوچک و متوسط در پورتال وزارت امور خارجه تأکید کرد تا از این طریق SMEها هرچه بیشتر در معرض دید کاربران اقتصادی، صنعتی و تجاری داخلی و خارجی قرار گیرند.

در پایان این نشست نیز مقرر شد، با کمک وزارت امور خارجه از پتانسیل ایرانیان مقیم خارج از کشور که تمایل به سرمایه گذاری در صنایع کوچک و متوسط دارند استفاده شود.

همچنین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای پذیرش هیأت‌هایی از مدیران تأثیرگذار بخش‌‌های مختلف دولتی و خصوصی برای معرفی توانمندی‌های صنایع کوچک و متوسط و برگزاری رویدادهای آشناسازی صاحبان کسب و کار کشورهای خارجی با توانمندی‌های صنعتی ایران در کشورهای محل مأموریت سفارتخانه‌های ایران اعلام آمادگی کرد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.5378467241923
Query time: 1.2539277076721