1400/07/01  
 
چهارشنبه, ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۰۸ ۱۳۰
چچ
کسب رتبه سوم طرح کشوری تاپ توسط استان البرز

کسب رتبه سوم طرح کشوری تاپ توسط استان البرز

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: تاکنون در طرح تاپ 598 بنگاه صنعتی، 480 نیاز، 734 پروژه، 5 دانشجو، 15 استاد و 24 سرباز اقدام به ثبت نام کرده اند.

به گزارش شاتا، رامین ربیعی درباره کم و کیف اجرای طرح تاپ تصریح کرد: این طرح با محوریت معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت و با همکاری وزارت علوم و ستاد کل نیروهای مسلح از اسفند ماه 98 اجرایی شده است.

بنا به گفته رئیس سازمان صمت البرز توسعه دانش بنیان بنگاه‌ها از طریق بهره‌مندی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی، ارتقاء سطح مهارت فارغ التحصیلان مشمول خدمت سربازی، تقویت ارتباط و تعامل بین صنعت و دانشگاه با هدف کاربردی شدن دانش و یافته های جدید علمی و فناوری اعضاء هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی، ارتقاء توان فنی و مهندسی بنگاه های صنعتی، معدنی و تجاری و ظرفیت سازی اشتغال از طریق خلق ارزش افزوده جدید و تأمین اشتغال زایشی و پایدار بخشی از اهداف این طرح بزرگ است.

وی افزود: این طرح در سه بخش برای دانش آموختگان مشمول خدمت سربازی که تمایل دارند دوران خدمت سربازی خود را در بنگاه های اقتصادی بگذارانند. دانشجویان تحصیلات تکمیلی که تمایل دارند پایان نامه های خود را به صورت مسأله محور انجام دهند و اعضاء هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی که مایلند در قالب طرح پسادکترای صنعتی و فرصت مطالعاتی با انجام پروژه های مستقل یا مشترک در بنگاه های صنعتی و معدنی فعالیت نمایند؛ اجرا می شود.

این مقام مسئول با اشاره به استقبال خوب صنایع از این طرح خاطرنشان کرد: تاکنون در این طرح 598 بنگاه صنعتی، 480 نیاز، 734 پروژه، 5 دانشجو، 15 استاد و 24 سرباز اقدام به ثبت نام کرده اند که طبق اهداف کلی وزارت صمت و برش های استانی انتظار می رفت استان البرز در رتبه هفتم اجرای این طرح قرار گیرد اما با تلاش ها و پیگیری های انجام شده استان البرز توانست حائز رتبه سوم کشوری این طرح شود.

ربیعی درباره تاثیر این طرح بر اشتغال نخبگان اظهار داشت: از اواخر سال گذشته تا کنون با توجه به صدور مجوز ستاد کل نیروهای مسلح تعداد 13 نفر سرباز با مدرک تحصیلی فوق لیسانس و دکتری در قالب طرح تاپ در واحدهای تولیدی مشغول خدمت بوده و در حال اجرای طرحهای پژوهشی در واحد های تولید هستند که پیش بینی می شود ضمن تثبیت اشتغال در بخش صنعت، خود نیز در آینده جذب همین واحد ها شوند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.2376079559326
Query time: 1.5349521636963