1400/07/02  
 
سه شنبه, ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ۱۷:۱۱ ۹۴
چچ
برنامه‌ریزی برای تامین ۶ هزار میلیارد تومان منابع مالی جهت تکمیل ظرفیت ایران خودرو کرمانشاه

رئیس سازمان صمت استان کرمانشاه خبر داد:

برنامه‌ریزی برای تامین ۶ هزار میلیارد تومان منابع مالی جهت تکمیل ظرفیت ایران خودرو کرمانشاه

رئیس سازمان صمت کرمانشاه با اشاره به نیاز مالی ۶ هزار میلیارد تومانی ایران‌خودرو کرمانشاه برای تکمیل ظرفیت تولید، ساخت این واحد تولیدی را موجب اشتغالزایی و انسجام و توسعه بخش تولید قطعات خودرو دانست.

به گزارش شاتا، محسن دارابی در حاشیه بیست و ششمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید درخصوص آخرین وضعیت پروژه‌های تکمیل‌شده مصوبات سفر مقام معظم رهبری در استان کرمانشاه گفت: ایران‌خودرو کرمانشاه و قوطی سازی سینا، از مهم‌ترین مصوبات سفر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به استان کرمانشاه است که وارد فاز تولیدشده است.
رییس سازمان صمت استان کرمانشاه در ادامه افزود: ساخت واحد تولیدی ایران‌خودرو در استان علاوه بر اشتغال‌زایی، باعث ایجاد قطعه‌سازی و نیز تربیت نیروی کار ماهر در استان شده که در این راستا انسجام و توسعه بخش تولید قطعات خودرو را با خود به دنبال داشت.
دارابی بابیان این مطلب که توسعه و تکمیل ظرفیت ایران‌خودرو کرمانشاه به منابع مالی زیادی نیاز است، افزود: برای تکمیل ظرفیت ایران‌خودرو کرمانشاه و رسیدن به ظرفیت 100 هزار دستگاه در سال به 6 هزار میلیارد تومان منابع مالی جدید نیاز است که قرار شد، جلسه‌ای با حضور استاندار محترم و با محوریت بانک صنعت و معدن، مدیرعامل ایران‌خودرو و بنده این موضوع مطرح و کارهای تأمین منابع مالی توسط چند بانک به‌صورت سندیکایی احصاء و به‌منظور جمع‌بندی و اتخاذ تصمیم نهایی جلسه‌ای با همین اعضاء در حضور وزیر صمت جناب برگزار شود.
رییس سازمان صمت استان در ادامه از تأمین منابع مالی شرکت مهرکام پارس توسط بانک صنعت و معدن خبر داد و افزود: در این جلسه مصوب شد از سوی بانک صنعت و معدن 250 میلیارد تومان اعتبار به‌منظور توسعه محصولات خود ازجمله تولید انواع مه شکن، سپر جلو، رکلاینر صندلی و سنسور و ... تخصیص یابد.
دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در ادامه یادآور شد: در خصوص قوطی سازی سینا نیز در این جلسه مبلغ 250 میلیارد تومان از محل منابع طرح تام به‌منظور تأمین مواد اولیه (فویل) به این واحد تولیدی اختصاص پیدا کرد.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور نیز گفت: از 8 سال گذشته تاکنون 14 طرح بزرگ در استان کرمانشاه تأمین اعتبارشده است که از این تعداد 10 طرح به بهره‌برداری رسیده است و 4 طرح آن نیز عملیات اجرایی آن آغازشده و در دست‌ احداث هستند.
مهری افزود: درمجموع این 14 طرح 53 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
وی در پایان تأکید کرد:از عمده این طرح‌ها می‌توان به ایران‌خودرو کرمانشاه، قوطی سازی سینا، مجتمع ذوب‌آهن،شرکت ایمان سرم، کاغذ معدنی خسروی، ایلیا ذرت و ...اشاره کرد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.9313260714213
Query time: 2.2154439290365