1400/06/25  
 
پنجشنبه, ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۸:۳۸ ۱۱۷
چچ
واردات محصولات دارای نمونه داخلی در کشور ممنوع است

رئیس سازمان حمایت در جمع خبرنگاران در قزوین :

واردات محصولات دارای نمونه داخلی در کشور ممنوع است

رئیس سازمان حمایت مصرف‌ کنندگان و تولیدکنندگان گفت: هر کالایی که در کشور تولید شود بلافاصله واردات آن ممنوع می‌شود و اجازه نمی‌دهیم تولیدکنندگان در این زمینه با خسارت رو به رو شوند.

به گزارش شاتا، عباس تابش در مراسم افتتاح خط تولید کولر گازی صنعتی در یک شرکت تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین، اظهار داشت: امروز در حوزه لوازم خانگی ضعف مبارزه با قاچاق کالا وجود دارد که سامانه رصد کالای قاچاق به عنوان یک زیرساخت در این زمینه راه اندازی شده و باید اجرایی شود.

تابش اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی و تمامی دستگاه هایی که در زمینه قاچاق کالا فعال هستند باید در این زمینه ورود کنند و نقش خود را به درستی اجرا نمایند.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌ کنندگان و تولیدکنندگان اظهار داشت: کاهش قاچاق کالای لوازم خانگی ارتباط مستقیمی با کاهش بهای تمام شده تولید دارد و در نهایت به نفع مصرف کننده است که امیدواریم این مهم در کشور ساری و جاری شود.

تابش گفت: امروزه نسبت به سال های گذشته، شرایط متفاوتی را شاهد هستیم و در بسیاری از موضوعات با پیشرفت و رشد تولید مواجه شده ایم.

وی با بیان اینکه برای ادامه مسیر و ارتباط با کشورهای خارجی ۲ راه وجود دارد، افزود: کشورهای خارجی یا شرایط ما را قبول نمی کنند که بدین وسیله توفیقات بیشتری در کشور حاصل می شود و یا قبول می کنند که در آن صورت کشور ایران تعیین کننده شرایط می شود.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: وقتی واکسن در کشور تولید نشده بود در واردات این محصول تحریم بودیم ولی بلافاصله بعد از تولید واکسن تحریم‌ها برداشته شد که همین مدل در چارچوب های مختلفی می تواند عملیاتی شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 1.9114233652751
Query time: 1.2041883468628