1400/07/25  
 
دوشنبه, ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۰۸ ۷۴
چچ
افتتاح فاز ۲ کارخانه کنسانتره آهن در قروه

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان خبر داد :

افتتاح فاز ۲ کارخانه کنسانتره آهن در قروه

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در مراسم افتتاح فاز۲ کنسانتره آهن در قروه اظهار داشت: بزرگترین مشکل معدن در کشور و استان کردستان خام‌فروشی معادن است.

به گزارش شاتا، محمد دره‌وزمی در آئین افتتاح این واحد فرآوری مواد معدنی که با حضور نماینده مردم شهرستان قروه در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان، فرماندار شهرستان قروه، امام جمعه قروه و جمعی دیگر از مسئولان اجرایی استان افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بر شناسایی ذخایر معادن پلی‌متال و تعریف سناریوی فرآوری برای همه گونه‌های معدنی برنامه‌ریزی جامعی دارد.

دره وزمی در ادامه افزود: از سال ۱۳۹۳ با حمایت وزیر وقت و پیگیری های سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گام­های اصلی برای شکل‌گیری زنجیره فولاد در استان شکل گرفت و این پروژه در ۳ شهرستان دارای ظرفیت معدنی پلی‌متال شامل سقز، بیجار و قروه تعریف شد.

وی با اشاره به اینکه حلقه نخست تولید کنسانتره از مجموعه زنجیره فولاد امروز افتتاح شد، گفت: مجوز احداث واحد یک میلیون تن کنسانتره در هفته پیش‌رو صادر خواهد شد و عملیات اجرایی ۳ واحد گندله‌سازی در استان هم آغاز شده است.

لازم به ذکر است کارخانه کنسانتره سنگ آهن شرکت سپهر صنعت آرتا به ظرفیت 200 هزار تن در سال فعالیت خود را با حضور مسئولان اجرایی استان بصورت رسمی آغاز نموده تا زنجیره­های مختلف فولاد در کردستان، یکی پس از دیگری به بهره برداری برسند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.1969706217448
Query time: 2.0144691467285