1400/06/25  
 
دوشنبه, ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ۱۳:۱۳ ۷۰
چچ
تولید پودر اسکیم پایه شیرخشک نوزاد برای نخستین بار در کشور

تولید پودر اسکیم پایه شیرخشک نوزاد برای نخستین بار در کشور

رییس سازمان صمت چهارمحال و بختیاری از تولید پودر اسکیم پایه شیرخشک نوزاد، در کارخانه شیرخشک شهرکرد برای نخستین بار در کشور خبر داد.

به گزارش شاتا، سجاد رستمی گفت: 15 درصد شیرخشک نوزادان را پودر های اسکیم تشکیل می دهند که پیش از این به کشورواردات می شده است و خوشبختانه کارخانه شیرخشک نوزاد پگاه شهرکرد موفق به تولید این پودر پایه شده است که بر همین مبنا درخواست منع اختصاص ارز دولتی جهت واردات این پودر به وزارت صمت ارسال شده است.

رئیس سازمان صمت چهارمحال و بختیاری با اشاره به واردات سالانه در حدود سه هزار تن پودر اسکیم به کشور و خروج ارز بسیار گفت: هم اکنون واحد صنعتی شیر خشک شهرکرد ظرفیت تولید سالانه پنج هزار تن پودر اسکیم شیر خشک را دارد.

وی گفت: این واحد صنعتی علاوه برتامین اسکیم مورد نیاز خود توان تولید بیشتر برای سایر کارخانه شیرخشک را نیز دارد.

مدیرعامل شرکت شیرخشک نوزاد پگاه نیز با اشاره به فروش پودر اسکیم به برخی از کارخانه های شیر خشک کشور گفت: هم اکنون این واحد صنعتی ماهیانه 250 تن پودر اسکیم پایه شیرخشک برای کارخانه نسئله کشور تامین می کند.

حمید خدایی افزود: این روند به مدت پنج سال بر اساس قرارداد کاری تداوم دارد.

وی همچنین گفت: ۴۰۰ هزار دلار محموله صادراتی شیرخشک نوزاد پگاه که با برند لاکتومیل به بازار کشورهای سوریه و افغانستان ارسال شد.

خدایی افزود: این دومین محموله صادراتی شیرخشک نوزاد ایرانی با برند «لاکتومیل» به کشورهای سوریه و افغانستان، است که با استقبال مصرف کنندگان روبرو شده است‌.

وی تصریح کرد: پیش از این محصول شیرخشک نوزاد با برند لاکتومیل به کشورهای عراق، سوریه، لبنان، افغانستان، ونزوئلا کویت و ترکیه هم صادر شده است که روند صادرات محصولات با اولویت شیرخشک نوزاد منجر به دستیابی به بازارهای بیشتر منطقه میشود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.3956467310588
Query time: 1.4174823760986