1400/07/02  
 
دوشنبه, ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ۱۵:۴۹ ۱۰۹
چچ
افزایش 17 درصدی جذب ناظران افتخاری در سه ماهه اول سال 1400 / استفاده از توان مردم برای مدیریت بازار

مدیر کل روابط عمومی و تشکل‌های مردم نهاد سازمان حمایت مطرح کرد ؛

افزایش 17 درصدی جذب ناظران افتخاری در سه ماهه اول سال 1400 / استفاده از توان مردم برای مدیریت بازار

مدیرکل روابط عمومی و تشکلهای مردم نهاد سازمان حمایت ، با تقدیر از مشارکت و همکاری مردم در تنظیم بازار ، از افزایش 17 درصدی جذب ناظران افتخاری طی سه ماهه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش شاتا، مجید ارغنده پور این افزایش را نشانه اقبال عمومی مردم برای شرکت در این طرح ملی و مشارکت در امر نظارت و بازرسی از بازار دانست و بیان داشت: افزایش همکاری مردم در نظارت و کنترل بازار نقش بسیار مهمی در پیشگیری از تخلفات اقتصادی دارد لذا می طلبد تا با ایجاد سازوکار های لازم ، استفاده بهینه و بهره مندی حداکثری از ظرفیت نیروهای متعهد مردمی به منظور شناسایی ، کشف و معرفی تخلفات اقتصادی را فراهم نماییم.

وی در ادامه افزود: با توجه به تعداد پرونده هایی که از طریق همین مسیر، متخلف شناخته می شوند، به نظر می رسد ، همواره جهت تسهیل امر گزارشگیری و پیگیری پرونده های منجر به تخلف، می توان به مردم به عنوان پتانسیلی مهم در این زمینه تکیه کرد.

مدیر کل روابط عمومی و تشکلهای مردم نهاد سازمان حمایت، خاطر نشان کرد: در این بازه زمانی تعداد 23 هزار و 970 مورد گزارش از ناظران افتخاری سراسر کشور دریافت شده که پس از بررسی‌های انجام شده، 23 هزار و 707 مورد قابل پیگیری و از این تعداد11 هزار و 960 فقره (معادل 52 درصد) متخلف شناخته شده است.

ارغنده پور ادامه داد : همچنین از این تعداد، 7،532 مورد گزارش (معادل 33 درصد) غیرمتخلف شناخته شده و 3،585مورد (معادل 15 درصد) نیز به دلیل انجام مراحل دریافت نظر کارشناسی از نهاد‌ها و اتحادیه‌های ذیربط در دست بررسی است.

این مقام مسئول متذکر شد : این امکان برای متقاضیان همکاری در طرح ناظران فراهم شده تا با مراجعه به پورتال سازمان حمایت به نشانی http://cppo.mimt.gov.ir و انتخاب استان محل سکونت، نسبت به تکمیل فرم شناسایی و دریافت کد رهگیری اقدام و پس از یک هفته از نتیجه بررسی در پورتال آگاهی یابند.

وی درباره راه های ارتباطی ناظران افتخاری برای ارسال گزارش تخلفات اقتصادی نیز عنوان داشت : ناظر افتخاری با توجه به کدهای شناسایی تعریف شده می تواند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از قبیل گرانفروشی، کم فروشی، تقلب و غیره یا موارد مرتبط از سوی برخی بنگاه های اقتصادی، از طریق سامانه تلفنی 124 ، اپلیکیشن آسان پرداخت"آپ"، سایت سازمان حمایت مصرف کنند گان و تولید کنند گان و سایت مرجع رسمی قیمت کالا و خدمات ( 124.ir) ، گزارش های خود را ‌ به سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان منعکس کرده و با دریافت کد پیگیری، از نتیجه اقدامات سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت اطلاع یابند.

ارغنده پور در خاتمه اذعان داشت : این سازمان متولی پیگیری مباحث مربوط به ناظران افتخاری در سراسر کشور و آماده دریافت پیشنهادات، انتقادات و گزارشات از طریق شماره تلفن 26309194 است .

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.1066932678223
Query time: 1.4679299990336