1400/06/25  
 
چهارشنبه, ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۱۷ ۱۱۵
چچ
ساماندهی واحدهای صنفی بدون پروانه در استان آذربایجان غربی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی خبر داد:

ساماندهی واحدهای صنفی بدون پروانه در استان آذربایجان غربی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی در جلسه کمسیون نظارت استان اظهار کرد: مطابق قانون تمامی واحدهای صنفی، تولیدی، توزیعی و خدماتی باید برای فعالیت صنفی خود از اتحادیه های زیربط مجوز و پروانه کسب اخذ کنند در غیر اینصورت از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری خواهد شد.

به گزارش شاتا، غلامرضا بابایی در جلسه کمسیون نظارت استان آذربایجان غربی گفت: مطابق قانون تمامی واحدهای صنفی، تولیدی، توزیعی و خدماتی باید برای فعالیت صنفی خود از اتحادیه های زیربط مجوز و پروانه کسب اخذ کنند در غیر اینصورت از ادامه فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی افزود: اتحادیه هایه های صنفی موظف به شناسایی و ساماندهی اصناف زیر مجموعه و هم رسته خود می باشند و باید با شناسایی واحد های صنفی بدونه پروانه این واحد ها را ملزم به اخذ پروانه کسب کنند؛ در غیر اینصورت از فعالیت آنها جلوگیری کنند.

بابایی تصریح کرد: اتحادیه ها باید تا پایان شهریور سال جاری اطلاعات پروانه های کسب صادر شده قدیمی را در سایت ایرانیان اصناف بارگذاری کنند تا در صورت نیاز از این اطلاعات بهره برداری شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: اتحادیه ها باید برای آموزش اصناف و آشنایی آنها با قوانین و مقرارات حقوقی مرتبط با فعالیت صنفی، جهت جلوگیری از بروز هر گونه تخلف صنفی، برگزاری دوره های آموزشی را برای اصناف جدی بگیرند و مطابق قانون نظام صنفی 15 درصد از درآمد های خود را به برگزاری این دوره ها اختصاص دهند.

وی اضافه کرد: نحوه عملکرد و رفتار اتحادیه های استانی و شهرستانی توسط اعضای کمیسیون نظارت استان مورد بازرسی و بررسی قرار می گیرد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی اعضای اتحادیه با افراد خاطی مطابق قانون و به شدت برخورد خواهد شد.

در این جلسه عملکرد تعدادی از اتحادیه ها مورد بررسی قرار گرفت که در خصوص اتفاقات رخ داده در این اتحادیه ها تصمیماتی مطابق قانون نظام صنفی اتخاذ گردید.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.6651786168416
Query time: 1.9088389078776