1400/07/02  
 
چهارشنبه, ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ۱۳:۴۷ ۱۵۶
چچ
سلب صلاحیت بهره‌برداری هفت معدن در استان سمنان

با رای اعضای شورای معادن استان انجام شد:

سلب صلاحیت بهره‌برداری هفت معدن در استان سمنان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از سلب صلاحیت بهره برداری هفت معدن در استان سمنان خبر داد.

به گزارش شاتا، علی تشنه دل در بیستمین جلسه شورای معادن استان که به ریاست استاندار سمنان و با حضور ویدئو کنفرانسی اعضای شورای در استانداری این استان برگزار شد گفت: با رای اعضای شورا ، هفت معدن سلب صلاحیت و انتزاع شدند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان افزود: انتزاع و سلب صلاحیت معادن به دلایل مختلفی اعم از عدم فعالیت، عدم انجام تعهدات و استخراج لازم، عدم انجام اقدامات جهت تمدید پروانه و یا اتمام انقضای اعتبار پروانه بهره برداری انجام می شود.

دبیر شورای معادن استان سمنان تصریح کرد: با دستور استاندار محترم ، اعضای کمیته کارشناسی شورای معادن موظف هستند نسبت به سلب صلاحیت معادن، تمامی موارد قانونی و کاری را مدنظر قرار دهند و تصمیمات دقیقی گرفته شود و بعد از تصویب سلب صلاحیت این معادن دیگر نیازی به بررسی مجدد و طرح موضوع در شورا نباشد.

تشنه دل با اشاره به دیگر دستور کار این نشست اظهار داشت: در این جلسه درخواست ۹ بهره بردار معدن درخصوص تعطیلی موقت مورد بررسی قرار گرفت که پس از بحث و تبادل نظر ، با درخواست تعطیلی موقت این تعداد معدن موافقت شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در ادامه این نشست ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت معدنی و اقدامات انجام شده در خصوص فعالسازی معادن در استان افزود: طرح فعالسازی معادن غیر فعال استان به جهت شناسایی و آسیب شناسی معادن غیر فعال در استان اجرایی شده است و معادن غیر فعال در ۷ رسته و شاخص دسته بندی شده و بررسی می شوند.

تشنه دل با اشاره به اجرای بند ۴ ماده ۴۳ قانون برنامه ششم توسعه عنوان کرد: استقرار دفاتر مالی و حوزه مالیاتی معادن باید در استان محل استقرار معدن باشد و تمدید پروانه ، پرداخت تسهیلات و سایر خدمات منوط به استقرار دفاتر معادن در استان محل استقرار معدن خواهد بود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 1.915180683136
Query time: 1.2521265347799