1400/06/25  
 
شنبه, ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۸ ۹۹
چچ
صدور و تمدید 195 کارت بازرگانی در استان مرکزی

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت خارجی سازمان صمت استان مرکزی خبر داد:

صدور و تمدید 195 کارت بازرگانی در استان مرکزی

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت خارجی سازمان صمت استان مرکزی گفت: از پانزدهم مرداد سال گذشته تا کنون 195 کارت بازرگانی مربوط به افراد حقیقی و حقوقی در استان مرکزی صادر شده است.

به گزارش شاتا، جعفر اصغری با اعلام این خبر گفت: براساس دستورالعمل ها و بخشنامه های مرتبط با تأیید کارت بازرگانی از درگاه سامانه یکپارچه اعتبار سنجی و رتبه بندی اعتباری از تاریخ 99/5/15 کلیه درخواست های صدور و تمدید کارت بازرگانی صرفا در سامانه جامع تجارت ایران توسط متقاضیان ثبت و در سازمان صمت استان انجام گردیده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت خارجی سازمان صمت استان مرکزی درادامه افزود: در این راستا عملکرد صدور و تمدید کارت بازرگانی استان مرکزی در سامانه جامع تجارت ایران از تاریخ 99/5/15 تا کنون 195 مورد بوده که ازاین تعداد 59 فقره کارت بازرگانی برای افراد حقیقی و حقوقی صادر و 136 مورد تمدید گردیده است .

وی در ادامه تصریح کرد: در سالجاری صادرات استان مرکزی یک میلیارد دلار هدفگذاری شده و در دوماهه ابتدایی سالجاری استان مرکزی با صادرات 174 میلیون دلاری 17 درصد هدفگذاری را محقق شده و براساس سیاست وزارت صمت هدف عمده مقصد صادراتی کالاهای غیر نفتی استان مرکزی 15 کشور همسایه ، کشورهای اوراسیا ، هند و چین بوده است که باتوجه به این امر 217هزار تن کالا به کشورهای مذکور صادر شده است .

اصغری در بخش دیگر صحبت‌های خود گفت: در سه ماه نخست سالجاری ۳۳ هزار تن کالا به ارزش۱۲۱ میلیون دلار به استان مرکزی وارد شده‌ که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به لحاظ ارزش ۱۱۹ درصد و به لحاظ وزنی ۲۷درصد افزایش داشته است .

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی ادامه داد: انواع ماشین آلات و مواد اولیه خط تولید عمده کالاهای وارد شده به استان مرکزی از ۳۷ کشور جهان از جمله چین، ترکیه، امارات، اکوادور، چک، هند، آلمان به این استان بوده است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.0349146525065
Query time: 1.3291619618734