1400/06/25  
 
پنجشنبه, ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۳۰ ۷۹
چچ
تشکیل 7 فقره پرونده تخلف برای دریافت کنندگان ارز دولتی در آذربایجان غربی

تشکیل 7 فقره پرونده تخلف برای دریافت کنندگان ارز دولتی در آذربایجان غربی

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی اظهار کرد: از ابتدای امسال تا 22 تیرماه عملکرد 100 شرکت وارد کننده کالاهای مورد نیاز کشور که از بانک مرکزی ارز دولتی دریافت کرده بودند مورد بازرسی قرار گرفت.

به گزارش شاتا، ایرج مرندی گفت: از ابتدای امسال تا 22 تیرماه عملکرد 100 شرکت وارد کننده کالاهای مورد نیاز کشور که از بانک مرکزی ارز دولتی دریافت کرده بودند مورد بازرسی قرار گرفت.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی افزود: طی بررسی عملکرد دریافت کنندگان ارز دولتی 7 فقره پرونده تخلف عدم اجرای تعهدات به ارزش بیش از 66 میلیارد و 257 میلیون ریال تشکیل و برای رسیدگی بیشتر و صدور حکم نهایی به مراجع ذیصلاع ارجاع داده شد.
مرندی تأکید کرد: دریافت کنندگان ارز دولتی که جهت واردات کالاهای اساسی و مورد نیاز کشور اقدام نموده اند باید بموقع و بطور کامل به تعهدات خودت عمل کنند در غیر اینصورت مطابق قانون و با جدیت با آنان برخورد خواهد شد.
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: همچنین از ابتدای سال جاری تا 22 تیرماه در حوزه مبارزه با کالای قاچاق یک هزار و 666 مورد بازرسی در سطح استان انجام شده است.
مرندی عنوان کرد: بازرسی های انجام شده در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان منتج به تشکیل 33 فقره پرونده قاچاق کالا به ارزش بیش از 49 میلیارد و 824 میلیون ریال شد که جهت رسیدگی بیشتر به تعزیرات حکومتی استان ارجاع داده شده است.
وی بیان کرد: بیشترین کشفیات احتکار و قاچاق کالا در حوزه آهن آلات و میلگرد با کشف 159 تن و تشکیل 3 پرونده تخلف قاچاق و احتکار به ارزش بیش از 38 میلیارد و 238 میلیون ریال می باشد که پس از تکمیل پرونده به تعزیرات حکومتی استان ارجاع شد.
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.2608733177185
Query time: 1.5691493352254