1400/07/02  
 
یکشنبه, ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۴۱ ۸۱
چچ
رشد ۵۳۰۰ درصدی نهضت ساخت داخل استان در چهارمحال و بختیاری

رشد ۵۳۰۰ درصدی نهضت ساخت داخل استان در چهارمحال و بختیاری

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری گفت: در حالی که هدفگذاری این سازمان برای سال ۱۴۰۰، تحقق ۱۰ میلیون دلار در حوزه ساخت داخل (صرفه‌جویی ارزی و جایگزینی واردات) بود، با همراهی و تلاش بخش خصوصی، در سه ماهه نخست امسال ۵۳ میلیون دلار محقق شد.

به گزارش شاتا، سجاد رستمی در نشست خبری با خبرنگاران استان چهارمحال و بختیاری به صادرات ۱۳.۳۶ میلیون دلار کالا از استان در سالجاری اشاره کرد و افزود: هدفگذاری امسال استان ۳۷.۵ میلیون دلار صادرات است.

رئیس سازمان صمت چهارمحال و بختیاری به صدور ۱۳۰ فقره جواز تأسیس در استان در سه ماهه امسال اشاره کرد و گفت: این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته است.
رستمی با اشاره به محدودیت زمین در شهرک‌های صنعتی استان، تصریح کرد: چنانچه با محدودیت زمین مواجه نبودیم حجم سرمایه‌گذاری در استان از رشد بیشتری برخوردار می‌شد که برای رفع این چالش شهرک صنعتی شماره ۲ شهرکرد آماده‌سازی شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به صدور ۲۶ پروانه بهره‌برداری در استان، گفت: این میزان سرمایه‌گذاری به لحاظ ارزش ریالی ۱۰۰ درصد و به لحاظ تعداد ۱۸ درصد رشد داشته است.
رستمی همچنین گفت: سازمان صمت چهارمحال و بختیاری اگرچه در حوزه‌های اکتشافی، تکمیل و راه‌اندازی طرح‌های نیمه‌تمام، فعال‌‎سازی واحد‌های صنعتی راکد و صدور پروانه کسب صنوف در استان عملکرد قابل قبولی داشته است، اما در حوزه جذب سرمایه‌گذار خارجی در سالجاری توفیقی حاصل نشده و عملکرد این حوزه صفر است.
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.3699232737223
Query time: 1.5890124638875