1400/07/02  
 
یکشنبه, ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ۹۱
چچ
حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار برای فعالان فرش دستباف بابل

رئیس مرکز ملی فرش اعلام کرد:

حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار برای فعالان فرش دستباف بابل

رییس مرکز ملی فرش گفت: با هدف تثبیت اشتغال و جلوگیری از ریزش نیروی کار هنر صنعت-فرش دستباف، نشستی پیرامون تسهیلات اشتغال پایدار روستایی اسلامی تشکیل شد.

به گزارش شاتا به نقل از مرکز ملی فرش، فرح ناز رافع با تاکید بر لزوم حمایت و تخصیص تسهیلات اشتغال روستایی فرش دستباف از طریق صندوق کارآفرینی امید تشریح کرد: این طرح به منظور حمایت و ساماندهی در بخش تولید و راه اندازی کسب و کارهای خرد، خصوصا در مناطق روستایی و محیط های خانگی پدید آمده است.
وی افزود: با توجه به نقش حمایتی صندوق کارآفرینی امید، کسب و کارهای خرد و کوچک قادر هستند از این فرصت استفاده نمایند و در جهت توانمندسازی از آن بهره مند شوند.
رافع ادامه داد: هر طرح توجیهی در حوزه کارگاه‌های متمرکز و غیر متمرکز، کارگاه‌های قالیبافی، زنجیره ارزش فرش دستباف و ...وجود داشته باشد به آن مجوز داده خواهد شد.
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از مشارکت صندوق کارآفرینی امید تشریح کرد: با اشاره به شعار امسال مقام معظم رهبری، تسهیل و حمایت هرچه بیشتر از کارآفرینان فرش دستباف حوزه انتخابیه خود را در دستور کار قرار خواهیم داد و به همین منظور احداث مجتمع های قالی بافی، ایجاد شبکه تامین مواد اولیه مرغوب، شبکه صادرات فرش، برندسازی و اشتغال زایی را در اولویت برنامه ها خواهد بود.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: این صندوق بر توسعه و توانمندسازی جوامع روستایی و تثبیت اشتغال، تمرکز کرده و بخش عمده تسهیلات را در این مناطق پرداخت می کند.
در ادامه این نشست نمایندگان بخش خصوصی و تشکل ها به بیان مشکلات خوداشاره کردند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.626341342926
Query time: 1.8635986646016