1400/07/25  
 
یکشنبه, ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۳۷ ۱۳۲
چچ
سازمان صمت آذربایجان غربی پیگیر استخراج و بهره برداری اصولی از معادن است

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی :

سازمان صمت آذربایجان غربی پیگیر استخراج و بهره برداری اصولی از معادن است

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی در جلسه کارگروه تعامل با تاکید بر اینکه این سازمان پیگیر استخراج و بهره برداری اصولی از معادن است، گفت: با بهره برداران غیر اصولی که موجب تخریب شوند مطابق قانون رفتار خواهد شد.

به گزارش شاتا، غلامرضا بابایی گفت: بهره برداری از معادن استان باید بصورت اصولی و علمی انجام شود و تخریب بی مورد و مازاد بر نیاز سینه کار به طبیعت و اکو سیستم زیست محیطی منطقه وارد نشود. سازمان دنبال استخراج علمی و اصولی از معادن است و با بهره برداران غیر اصولی که موجب تخریب شوند مطابق قانون رفتار خواهد شد.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی تصریح کرد: در سال گذشت وصول حقوق دولتی از معادن استان 268 درصد افزایش داشته که متاسفانه با توجه به شرایط اقتصادی فعلی و عدم تحقق درآمدها، 15درصد از حقوق دولتی دریافتی که در قانون برای مصرف در ایجاد زیرساخت ها برای معادن استان و 12 درصد برای موارد منابع طبیعی تعیین شده که باید به استان بازگردانی شود لیکن از این مبالغ بخش ناچیزی برگشت داده شده است.

بابایی افزود: معدنکاران باید مسئولیت های اجتماعی خود را در قبال مردم منطقه اجرا کنند تا اثرات و برکات برداشت و استخراج مواد معدنی در منطقه نمایان شود و معارضین محلی نیز با معدنکاران همراه و همگام شوند.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی اضافه کرد: با توجه به اینکه جاده ها و راه های روستای از استاندارد لازم برخوردار نمی باشند و حمل بار با تناژ بالا هم سبب تخریب راه های دسترسی می شود که باید در مدت زمان معینی باز سازی و ترمیم شوند.

بابایی تأکید کرد: معدنکاران باید در راستای ایجاد و تکمیل زنجیره ارزش افزوده برای مواد معدنی استان و بهبود وضعیت درآمدی و اشتغال مردم منطقه نسبت به ایجاد واحدهای فرآوری و توسعه کسب و کارهای مرتبط با معادن اقدام کنند.

ضرورت جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی استان

در این جلسه انور حبیب زاده نماینده مردم شریف بوکان در مجلس شورای اسلامی نیز خاطرنشان کرد: مسئولان باید ممنون افرادی باشند که برای حل مشکلات اقتصادی مردم ،ایجاد اشتغال و درآمد آفرینی برای مردم مناطق محروم سرمایه گذاری می کنند.

وی عنوان کرد: در راستای جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی استان اقدام به ایجاد واحد فرآوری مورد نیاز کنند تا با ایجاد اشتغال و ثروت آفرینی برای مردم منطقه از بروز هرگونه مشکل در منطقه جلوگیری شود.

حبیب زاده گفت: مقامات استان باید با رعایت موارد قانونی و مقررات کشور از سرمایه گذاران در استان حمایت کنند و بنا به فرموده مقام معظم رهبری نسبت به رفع موانع سر راه تولید اقدام و سرمایه گذاری را ممکن سازند.

در این جلسه مشکلات و موانع تعدادی از معدنکاران استان مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفت و نسبت به رفع این موانع تصمیماتی اتخاذ گردید.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.5972994168599
Query time: 1.8020402590434