1400/08/05  
 
یکشنبه, ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۵۸ ۱۱۶
چچ
انجام بالغ بر ۶۵ هزار بازرسی طی ۴ ماهه امسال

رییس سازمان صمت سیستان و بلوچستان عنوان کرد:

انجام بالغ بر ۶۵ هزار بازرسی طی ۴ ماهه امسال

طی مدت ۴ ماهه سال‌جاری بیش از ۶۵ هزار بازرسی از اصناف استان سیستان و بلوچستان انجام شده است و در حوزه ی قاچاق کالا نیز تعداد ۶۳۵ پرونده تخلف با مجموع ارزش ۵۰ میلیارد ۳۱۶ میلیون و ۶۲ هزار و ۶۸۶ تومان تشکیل شده است.

به گزارش شاتا، داود شهرکی گفت: طی مدت ۴ ماهه سال‌جاری در سطح استان تعداد ۶۵ هزار و ۱۵۵ بازرسی از اصناف استان انجام پذیرفته که منجر به تشکیل ۲ هزار و ۷۴۳ پرونده تخلف با مجموع ارزش بالغ بر ۱۰۳ میلیارد تومان شده است.

رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان ادامه داد : تمامی پرونده های متشکله جهت رسیدگی و سیر مراحل قانونی به مراجع قانونی ارسال شده است .

شهرکی خاطرنشان کرد: در حوزه‌ی قاچاق کالا طی مدت اعلام شده در سطح استان تعداد ۱۴ هزار و ۴۱ بازرسی در قالب ۶۹۹ گشت مشترک نظارتی با حضور دستگاه های مرتبط انجام شده است .

وی افزود : در حوزه ی قاچاق کالا تعداد ۶۳۵ پرونده تخلف با مجموع ارزش ۵۰ میلیارد ۳۱۶ میلیون و ۶۲ هزار و ۶۸۶ تومان تشکیل شده است .

شهرکی ادامه داد :در بخش مشارکت مردمی نیز طی این مدت تعداد ۷۷۸ مورد گزارش مردمی در سطح استان از طریق مراجعه حضوری به ادارات صمت ، تماس با سامانه ی تلفنی ۱۲۴ و درگاه وب سایت www.124.ir دریافت شده است .

این مقام مسئول افزود : از کل گزارشات مردمی دریافتی طی این مدت و پس از بررسی بازرسان تعداد ۲۰۰ مورد متخلف شناخته شده ، تعداد ۳۳۳ مورد غیر متخلف و ۴۴ گزارش نیز منجر به رضایت شاکی گردیده است .

شهرکی ادامه داد : تمامی گزارشات مردمی دریافتی در ۴ ماهه امسال ،مربوط به گرانی بوده در خصوص کمبود کالا هیچ گزارشی اخذ نشده است .

وی خاطرنشان کرد : در بازه ی زمانی اعلام شده در حوزه ی آرد و نان در کل استان ۳ هزار و ۸۹۵ بازرسی انجام شده که منجر به تشکیل ۱۸۹ پرونده با مجموع ارزش بالغ بر ۳۴۹ میلیون تومان شده است .

رییس سازمان صمت استان در پایان بیان داشت : مردم شریف استان در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی از جمله گران‌فروشی ، احتکار ، کم فروشی ، فروش کالا بدون درج قیمت ، فروش کالا تاریخ گذشته ، مشاهده انبارهای بی نام و نشان کالا ، عدم تعهد در ارائه خدمات ، عدم رعایت دستورالعملهای بهداشتی ، برخورد نامناسب فروشنده با مشتری و .... مراتب را از روشهای تماس تلفنی با سامانه۱۲۴ ، ثبت گزارش از طریق ورود به وب سایت www.124.ir و یا مراجعه حضوری به ادارات صمت در سطح استان و تکمیل فرم گزارش ، اطلاع تا در کوتاه ترین زمان ممکن توسط بازرسان سازمان گزارشات بررسی و نتیجه آن اطلاع رسانی می شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.7061638832092
Query time: 2.0116880734762