1400/08/05  
 
پنجشنبه, ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۴۹ ۷۵
چچ
تولید روزانه چهار هزار تن سیمان در شهرکرد

تولید روزانه چهار هزار تن سیمان در شهرکرد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: کارخانه سیمان شهرکرد وارد مدار تولید شده است و روزانه چهار هزار تن محصولات خود را به بازار عرضه می‌کند.

به گزارش شاتا، سجاد رستمی با بیان این مطلب تاکید کرد: این میزان بیشتر از نیاز بازار استان است و بر اساس پیش بینی ها تا هفته آینده خلأ بازار سیمان رفع و وارد تعادل می‌شود.

رئیس سازمان صمت چهارمحال و بختیاری افزود: متاسفانه در روزهایی که سیمان به‌علت مشکل با کمبود مواجه شد، برخی متخلفان از این فضا سوءاستفاده کردند و قیمت سیمان را در بازار بالا بردند و گران‌تر فروختند.
رستمی با اشاره به مشخص بودن قیمت سیمان در بازار گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از طریق تشدید بازرسی‌ها نسبت به برخورد جدی با دلالان و واسطه‌ها در بازار سیمان اقدام می کند.
مدیرعامل کارخانه سیمان شهرکرد نیز گفت: این کارخانه سالانه افزون بر یک میلیون تن سیمان و روزانه سه هزار و ۳۰۰ تن کلینکر تولید دارد.
وی گفت: با راه‌اندازی خط تولید کارخانه سیمان شهرکرد، اکنون فقط نیاز بازار استان تامین می‌شود و پس از اشباع، مازاد آن به سایر نقاط کشور منتقل خواهد شد.
مدیرعامل کارخانه سیمان شهرکرد هم تاکید کرد: مشکلات کارخانه سیمان شهرکرد از حدود ۲ ماه قبل به‌ دنبال سهمیه‌بندی برق و الزام به فعالیت با ۱۰ درصد ظرفیت شروع شد که به‌علت قطع و وصل برق و بروز مشکل در کانال و کابل‌های برق یک ماه، مشکل تولید بروز کرد.
حسن رضایی افزود: در این مدت برابر نیمی از ظرفیت فروش، از محل ذخیره‌سازی سیمان در کارخانه سیمان شهرکرد تامین شد و اکنون خوشبختانه این مشکل با تلاش نیروهای این کارخانه رفع شده است.
رضایی تصریح کرد: ۵۰ درصد تولید کارخانه سیمان شهرکرد در داخل فروخته و ۵۰ درصد در خارج از کشور مانند صادرات به عراق، امارات، عمان و آفریقا عرضه می‌شود.
وی با اشاره به اجباری شدن حضور کارخانه‌های تولیدی و شرکت‌های اقتصادی در بورس یاداور شد: کارخانه سیمان شهرکرد در بورس پذیرش شده و منتظر تایید است.
رضایی اظهار داشت: خرید و فروش سیمان در بورس، قیمت‌های معامله را شفاف و دست دلالان و واسطه‌ها در بازار این محصول قطع می‌کند.
مردادماه تغییر ولتاژ برق در یکی از پُست‌های کوره سیمان کارخانه سیمان شهرکرد باعث بروز آتش‌سوزی در یکی از مشعل‌های کوره شده بود.
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.1514614423116
Query time: 1.4280630747477