1400/08/05  
 
چهارشنبه, ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ۱۵:۱۹ ۹۱
چچ
920 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن در استان مرکزی وصول شد

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی:

920 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن در استان مرکزی وصول شد

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی گفت : 920 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن در پنج ماهه ابتدایی سالجاری در استان مرکزی وصول شد.

به گزارش شاتا، سید کمالی فدایی فروتن ، با اعلام این خبر افزود: ۲۱۲ میلیارد ریال در سه ماه نخست امسال از سوی بخش خصوصی در معادن استان مرکزی سرمایه‌گذاری شد که در این فرآیند ۲۱ فرصت اشتغال جدید ایجاد شده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی با بیان اینکه هشت پروانه اکتشاف و پنج گواهی کشف امسال در نقاط مختلف این استان صادر شده است، اظهار داشت: سه پروانه بهره‌برداری نیز با ظرفیت استخراج ۲۴۰ هزار تن و ذخیره قطعی پنج هزار و ۲۲۰ تن در این مدت صادر شد.
وی بیان کرد: ۲۶۲ پروانه اکتشاف و ۲۵۱ گواهی کشف تا کنون در این استان صادر شده و بیش از چهار هزار و ۶۰۰ نفر نیز در حوزه اشتغال دارند.
فروتن اظهار داشت: ۳۶ نوع ماده معدنی در معادن استان در حال استخراج است که بیشترین آن مربوط به معادن تراورتن به میزان۱۰۰ فقره وسنگ لاشه۹۸ فقره بوده و اغلب این معادن در شهرستان‌های محلات و ساوه و زرندیه مستقر است.
۶۱۹ معدن دارای پروانه بهره‌برداری با ظرفیت استخراج ۲۶ میلیون ۴۰۰ هزار تن و ذخیره قطعی یک میلیون ۳۵۵ هزار تن بادمیزان سرمایه‌گذاری ۶ هزار و ۹۴ میلیارد ریال در استان مرکزی فعال است و چهار هزار و ۶۴۴ نفر نیز در این معادن اشتغال دارند.
آدرس کوتاه شده:
پربازدیدترین اخبار مرکزی
No Cache
Generate time: 2.8042079607646
Query time: 1.8747995694478