1400/08/05  
 
یکشنبه, ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۱۸ ۹۲
چچ
بازرسی از هزار و ۳۰۲ واحد عرضه کننده کالاهای اولویت دار استان مرکزی در مردادماه

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت استان مرکزی

بازرسی از هزار و ۳۰۲ واحد عرضه کننده کالاهای اولویت دار استان مرکزی در مردادماه

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت استان مرکزی گفت: در مرداد سال جاری از هزار و ۳۰۲ واحد عرضه کننده کالاهای اولویت دار بازرسی و 67 پرونده تخلف تشکیل شد.

به گزارش شاتا، محمد جواد قربانیان با اعلام این خبر افزود: همواره یکی از دغدغه های وزارت صمت کنترل و رصد بازار و تامین کالاهای اساسی همشهریان گرامی بوده است و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز بر اساس این دغدغه مندی رصد واحدهای صنفی عرضه کننده کالاهای اساسی که شامل قند و شکر، گوشت قرمز، مرغ وتخم مرغ، روغن، برنج، میوه، مصالح ساختمانی، لوازم خانگی، مشاورین املاک و لامپ می‌باشد را در دستور کار ماهیانه خود قرارداده است .

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت استان مرکزی در ادامه افزود: بر همین اساس در مردادماه سالجاری از هزار و ۳۰۲ واحد صنفی عرضه کننده و مراکز نگهداری کالاهای اولویت دار بازرسی بعمل آمد و تعداد 67 پرونده تخلف به ارزش ریالی سه میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال تشکیل و متخلفین به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.
وی با توجه به التهابات بازار سیمان در ماه های گذشته و تشدید نظارت براین کالای اساسی افزود: با توجه به نوسانات بازار سیمان و مشکلات پیش آمده در عرضه این محصول در مردادماه سال جاری با تشدید نظارت بر جذب و توزیع سیمان از 85 واحد صنفی عرضع کننده سیمان بازرسی بعمل آمد و 19 پرونده تخلف به ارزش یک میلیاردریال تشکیل شد .
قربانیان در خاتمه از مردم شریف استان مرکزی درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی شامل عدم درج قیمت، گرانفروشی، عدم صدور فاکتور، اختفا و امتناع از عرضه کالا مراتب را با شماره 124 ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اطلاع دهند.
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.7435833613078
Query time: 2.0739963849386