1400/08/05  
 
یکشنبه, ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۲۶ ۸۵
چچ
استخراج ۳ هزار و ۷۰۰ تن ماده معدنی از معادن چهارمحال وبختیاری

در نیمه اول سال 1400محقق شد

استخراج ۳ هزار و ۷۰۰ تن ماده معدنی از معادن چهارمحال وبختیاری

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: در ۶ ماهه نخست امسال سه هزار و ۷۰۰ تن ماده معدنی از ۱۱۶ معدن فعال استان استخراج شد.

به گزارش شاتا، مهرداد قاسمی افزود: در حال حاضر از معادن فعال استان هشت ماده معدنی خاک نسوز، سنگ تزیینی، سنگ لاشه، سنگ گچ، سیلیس و مواد اولیه سیمان استخراج می‌شود.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به وجود ۱۵۲ معدن در استان، تصریح کرد: از این تعداد ۱۱۶ معدن فعال و مابقی غیرفعال بوده که سلب صلاحیت شده است.

قاسمی با اشاره به برنامه اکتشاف پهنه‌های معدنی در استان، گفت: تاکنون ۶ پهنه معدنی در استان تعریف و چهار پروانه اکتشاف صادر شده است که در این مناطق احتمال قابلیت معادن مس، روس، طلا و سرب وجود دارد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت چهارمحال و بختیاری به مشکلات این حوزه نیز اشاره کرد و گفت: محدودیت‌های منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست مهمترین تنگنا در این حوزه است.

وی تصریح کرد: هم اکنون بابت استخراج معادن بهره مالکانه به خزانه دولت واریز می شود و بخشی از این حقوق دولتی جهت احیا منابع طبیعی و اجرای طرح های عام المنفعه در مناطق مجاور معادن به استان بازگشت می شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.1293233235677
Query time: 1.4287039438883